KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Teckning 14819155
nr 1481 9155
Erik Jerken
(1898-1947), Sverige
Teckning, Modell. Signerad, daterad 1920, mm; 41x32 cm, yttermått inklusive ram: 55x46 cm
Erik Jerken, född 1898 i Stockholm, död 1947, svensk målare.
Utrop:
400 kr
Såld:
700 kr
måndag 8 augusti 2022
kl 19:12:41
100 kr
350 kr
200 kr
250 kr (Budbetjänt)
300 kr
350 kr (Budbetjänt)
400 kr
450 kr
500 kr
600 kr